KOMUNIKATY

Gdynia,, 28.10.2022

KOMUNIKAT FAP - Walne Zebranie Federacji Armwrestling Polska - Jastrzębia Góra 2022

Zarząd Federacji Armwrestling Polska (FAP) informuje, iż w dniu 02 grudnia 2022 roku (piątek) o godzinie 21.00 w Domu Wczasowym VIS, przy ul. Królewska 13, 84-104 Jastrzębia Góra odbędzie się Walne Zgromadzenia Członków Federacji Armwrestling Polska.

Poniżej Program Walnego Zgromadzenia Członków Federacji Armwrestling Polska – Jastrzębia Góra 2022:

1. Otwarcie Walnego Zebrania
2. Przyjęcie porządku obrad
3. Kadra Narodowa Mistrzostwa Europy i Świata IFA 2023
4. Organizacja Mistrzostw Polski i Pucharu Polski 2023
5. Wolne wnioski.
6. Zamknięcie Walnego Zebrania.

PRZYPOMINAMY!
W Walnym Zgromadzeniu Członków FAP mogą uczestniczyć dwie osoby reprezentujące jeden klub z jednym prawem głosu. Do udziału w kongresie dopuszcza się obserwatorów zajmujących miejsca w wydzielonej części sali, którzy mogą zabrać głos za zgodą przewodniczącego.

Gdynia, 11.05.2021

KADRA POLSKI EUROARM POLSKA 2022

Do dnia 27 kwietnia 2022 roku FAP przyjmuje zgłoszenia zawodników, którzy zakwalifikowali się do startu na tegoroczne Mistrzostwa Europy IFA w Armwrestlingu – Polska, Rumia 2022.

REGULAMIN UDZIAŁU:

1. W każdej kategorii Mistrzostw Europy i Świata prawo startu ma 4 zawodników/zawodniczek, którzy zajęli miejsce 1, 2, 3 lub 4 w XXII Mistrzostwach Polski w Armwrestlingu – Jaworzno 2022 (wyniki TUTAJ).

2. Zawodnicy, którzy na Mistrzostwach Polski wystartowali i zakwalifikowali się w kilku kategoriach wagowych mogą reprezentować Polskę w myśl zasady:
- junior: może startować w kategorii junior i senior,
- senior: może wystartować w kategorii senior
- masters: może wystartować w kategorii: senior i masters
- grand masters: może wystartować w kategorii senior i grand masters
- senior grand masters: może wystartować w kategorii senior i senior grand masters
- niepełnosprawny junior: może startować w kategorii niepełnosprawni junior i niepełnosprawni senior oraz (o ile niepełnosprawność pozwoli mu startować na stojąco) junior i senior,
- niepełnosprawny senior: może startować w kategorii niepełnosprawni senior oraz (o ile niepełnosprawność pozwoli mu startować na stojąco) senior,

Zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych mogą startować tylko w jednej kategorii wagowej.

3. Zgłoszenia indywidualne przesyłane są do Prezesów Klubów do dnia 27 kwietnia 2022 rok do godz. 23.59.
4. Prezesi Klubów zobowiązani są do dnia 28 kwietnia 2022 roku do godz. 23:59 do przesłania do zarządu FAP (e-mail: polisharmwrestling@gmail.com) listy reprezentantów klubowych.
5. Po otrzymaniu listy zostanie ogłoszona Kadra.
UWAGA:
Przy zgłaszaniu zawodników wymagana jest informacja:
- imię i nazwisko zawodnika
- kat. startowa / ręka startowa
- data urodzenia
- nr telefonu kontaktowego zawodnika
- ewentualne zamówienie na koszulkę lub dres
- w przypadku braku koszulki kadrowej lub chęci zakupu nowej koszulki kadrowej lub chęci zakupu dresu kadrowego proszę wybrać rozmiar z tabeli rozmiarowej i podać przy zgłoszeniu:
A) Koszulka - koszt: 78 pln/szt
B) Dres: spodnie dresowe, bluza dresowa - koszt: 285 pln/szt

Przypominamy, iż każdy zawodnik, który startuje w Mistrzostwach Europy, czy Świata jest zobowiązany wystartować w oficjalnej koszulce zatwierdzonej przez kongres FAP – Gniew 2013. Zawodnik, który nie będzie posiadał koszulki kadrowej nie ma prawa wystartować w mistrzostwach. Każdy kadrowicz ma prawo na koszulce lub dresie wyeksponować indywidualnego sponsora w taki sposób, by nie zakrywać braw narodowych.

----------------------------------- Najważniejsze informacje o EUROARM 2021: link tutaj

Gdynia, 11.05.2021

OŚWIADCZENIE FAP W SPRAWIE TOMASZA SZEWCZYKA

Federacja Armwrerstling Polska oświadcza, iż w dniu 27-04-2021 roku otrzymała pismo o zakończeniu procedury odwoławczej w związku z pozytywnym wynikiem na obecność zabronionych substancji podczas kontroli dopingowej w dniu 05-12-2019 roku na „Mistrzostwach Świata IFA w Armwrestlingu – Rumia, Polska 2019” zawodnika Tomasza Szewczyka. Działając na podstawie przepisów organizacji International Federation of Armwrestling (IFA) oraz Polskich Przepisów Antydopingowych zawodnik w trybie natychmiastowym został zawieszony w prawach zawodnika do dnia 06-12-2023 rok (włącznie).

Zawodnik, na którego nałożono karę dyskwalifikacji, nie może w okresie dyskwalifikacji uczestniczyć w żadnej roli w zawodach ani prowadzić działań zatwierdzonych, lub zorganizowanych przez IFA lub Federację Armwrestling Polska (FAP), klub lub inną organizację członkowską IFA i FAP, ani w zawodach zatwierdzonych lub zorganizowanych przez dowolną ligę zawodową lub dowolnego organizatora wydarzeń sportowych szczebla międzynarodowego lub krajowego lub w dowolnych działaniach sportowych elitarnych lub szczebla krajowego finansowanych przez agencję rządową.

Jednocześnie informujemy, iż zawodnik w okresie kary (zgodnie z wytycznymi i przyjętymi procedurami międzynarodowej organizacji IFA) podlega przepisom Światowej Agencja Antydopingowej WADA oraz przyjętego w jej ramach Światowego Kodeksu Antydopingowego.

Zarząd FAP